Blue sPot Café

Tagline

Műsorok

      • 07. 25. péntek

        16:00 Völgymegnyitó
        18:00 Esti Gyors Trió
        20:00 Mississippi Big Beat
        22:00 Jam Session
      • 07. 26. szombat

        10:00 Hangszersimogató a Musica Florens zenészeivel
        12:00 "Utcazene" - Huckleberry Guys
        14:00 Ponikló Akusztik
        17:00 Smokin' Sofa Trio
        19:00 Kistehén
        21:00 Magashegyi Underground
        23:00-01:00 Jam session
      • 07. 27. vasárnap

        10:00 Musica delectatet - zenei játszóház a Musica Florens zenészeivel
        12:00 "Utcazene" - Huckleberry Guys
        14:00 Lauder Jazz Combo és a Blue Barell Company
        17:00 Vasárnapi gyerekek
        19:00 Pribojszki Mátyás Band
        21:00 Ivan and the Parazol
        23:00-01:00 Jam session
        • 07. 28. hétfő

          10:00 Blues-jazz lazulás
          12:00 "Utcazene" - Huckleberry Guys
          17:00 Mrs Columbo
          19:00 Kéknyúl Hammond Band
          21:00 B the First (Pély Barna zenekara)
          23:00-01:00 Jam session
          • 07. 29. kedd

            10:00 Blues-jazz lazulás
            12:00 "Utcazene" - Shakin
            14:00 Campfire
            17:00 Petruska András
            19:00 Blue sPot feat Tóth Vera
            21:00 Ferenczi György és a Rackajam
            23:00-01:00 Jam session
            • 07. 30. szerda

              10:00 Blues-jazz lazulás
              12:00 "Utcazene" - Shakin
              14:00 Benkő Zsolt Blues Gitárkurzusa
              17:00 A Nyughatatlan (Johnny Cash and the West Rockabilly Songs)
              19:00 Soultramps 
              21:00 Anna and the Barbies
              23:00-01:00 Jam session
              • 07. 31. csütörtök

                10:00 Blues-jazz lazulás
                12:00 "Utcazene" - Shakin
                14:00 Benkő Zsolt Blues Gitárkurzusa
                17:00 Mojo Workings
                19:00 Elefánt
                21:00 PASO
                23:00-01:00 Jam session
              • 08. 01. péntek

                10:00 Blues-jazz lazulás
                12:00 "Utcazene" - Medve Balázs
                14:00 Benkő Zsolt Blues Gitárkurzusa
                17:00 Jambalaya
                19:00 Blue sPot feat Palya Bea
                21:00 Sena
                23:00-01:00 Jam session
                • 08. 02. szombat

                  10:00
                  10:00 Blues-jazz lazulás
                  12:00 "Utcazene" - Medve Balázs
                  14:00 Benkő Zsolt Blues Gitárkurzusa
                  17:00 Bonus Track
                  19:00 Wildflowers feat. Tátrai Tibor
                  21:00 Muddy Shoes feat. Little G. Weevil
                  23:00-01:00 Jam session

                     

                  • 08. 03. vasárnap

                    10:00 Blues-jazz lazulás
                    12:00 "Utcazene"
                    14:00 Benkő Zsolt Blues Gitárkurzusa
                    17:00 Harakyru Band
                    19:00 Blue sPot Café záróbuli

                       

                Vadvirágok Blues Band: „Blues. Connecting People.”

                2012.07.09. 17:15 Bárth János Szólj hozzá!

                2007 óta létezik a hazai bluesélet ifjabb generációjának egyik ígéretes zenekara, a magát Blues ‘n Roll együttesként aposztrofáló Vadvirágok Blues Band, vagy Wildflowers BB, ahogy tetszik. A kapolcsi Blue sPot Café színpadon július 29-én  Pribojszki Mátyással és szájharmonikás vendégeivel együtt jammelő házizenekar frontemberével, Suba Attilával beszélgettünk.

                Magabiztos bluesmanként pörögsz a színpadon. Milyen hatások vezettek ehhez a zenéhez?

                Kiskoromban Csajkovszkij, Deep Purple, Hobó, Pink Floyd bakelitekre egyaránt jót tomboltam, ráadásul az öcsémmel együtt. k26.jpgKamaszkoromban ismerkedtem mindenféle stílussal a metáltól a rappig, aztán egyik este a Kossuth rádióban egy beszélgetős műsort hallgattam Jimi Hendrixről. Amikor lejátszották a Foxy Ladyt, abban a pillanatban elvágódtam a konyhapadlón Hendrixtől, aztán elkezdtem utánaolvasni, honnan is jön ez a stílus. Beszereztem lemezeket, interneten keresgéltem, és mindenféle bluest kezdtem hallgatni (Muddy Waters, Buddy Guy stb.). De a gimnáziumi kórusban, majd a budapesti akadémiai kórusban Händel Messiását énekelni is felejthetetlen, zenei orgazmus-szerű élmény volt…

                Mikor sikerült társakat találni a zenéléshez?

                Gimnáziumban, a 11. évben került hozzánk Vértes Péter, akit a piarista gimnáziumból rúgtak ki, és mint később kiderült, azért, mert nyakon csípték, amikor vedelt valami téren… Na ez alapján mi nagyon jóban lettünk, mondtam neki, – tudtam, hogy zeneiskolában dobol – hogy haverilag nyomjuk a régi Hobó nótákat, menjen a rakkendroll. Aztán jöttek a Peti haverjai, Mátray Csanád (gitár), és  Krommer Márton (basszus), aztán félév múlva hozzánk került Medve Balázs szájharmonikás is. 2011 novemberétől megváltunk Krommer Mártontól (basszusgitár) zenei különbségek miatt, azóta Tóth Tivadar, a zenekar legfiatalabb tagja, a „debreceni rém” a zenekar basszeros tagja.k22.jpg

                Hogyan állítotok össze egy nótát, ki hozza a saját ötleteket?

                Csanád néha átjön hozzám egy gitárral, (meg egy üveg borral), nekem van egy füzetem egy rakat ötlettel, és néha tök véletlenül passzol a szöveg, meg a dallam, iszonyat nagy találkozások tudnak történni… Néha Maci, a szájharmonikásunk fúj egy dallamot, és abból jönnek ki a grúvosabb nóták, amikben harmonika-gitár egybeszólások vannak, és az ledönti a falakat… Amúgy minden próbát úgy kezdünk, hogy jam session van az elején, és néha ki szoktak jönni belőle olyan dolgok, hogy „ez egy szám”. Én meg írok hozzá szöveget, és két hét múlva már egy összeállított nóta válik belőle. A hangulatból indulunk ki, minden tök szabad, onnan építkezünk.

                Kapolcson együtt fogtok jammelni Pribojszki Mátyással. Lehet, hogy közben olyan dalok is előkerülnek, amit nem próbáltatok, de bátran nekivágtok. Az együttzenélés, improvizáció mennyire fontos a zenekarnak?

                Volt szerencsénk már együtt játszani Jamie Winchesterrel, Tóth János Rudolffal, Pribojszki Mátyással, amikor voltak k18.jpga szépemlékű Gödör Klubban blues klubok, ahol mindig egy-egy fiatal zenekar játszott, és hozzájuk egy-egy sztárvendég csatlakozott. Nagyon jó zenei barátságok alakultak ki, és ezekből mi nagyon sokat tanultunk. Előtte persze nagyon paráztunk, hogy nem fogunk beválni… Amikor Tátrai Tiborral játszottunk együtt, egész nap be voltam fosva… Ha valami nem jó, akkor ő lejön a színpadról, és megásták a sírodat… De jó lett... Nagyon várjuk ezt az alkalmat Kapolcson! Matyi (Pribojszki) volt az első, akitől tanácsokat kértem, ő nagyon sokat segített nekünk, abban is, hogy miként kellene a zenei életben elindulnia egy zenekarnak. Nagyon tisztelem, és nagyon jó barátok vagyunk. Úgy érzem, hogy ott Kapolcson, el fog szabadulni valami… 

                Sokat koncerteztek, a környező országokban is. Mi van, ha ott pattan föl valaki a színpadra, akár egy ismeretlen? Őt is szívesen látjátok? 

                Volt ilyen, sokszor, legutóbb Szlovákiában, odajött a csóka, nem is értettem, mit mond, mögöttem a zenekar, de elkezdett énekelni, herflizni, és tök jó volt… A zenészek azért tudják magukról, hogy milyenek, mit tudnak produkálni, fel tudják mérni általában, hogy érdemes-e felmenniük a színpadra. Remélem, hogy a „Művölgyben” a koncert végére legalább tízen leszünk a színpadon. 

                Irígylésre méltó a koncertnaptárotok, egyedi, hogy a kelet-európai országokba is sűrűn jártok. Milyenek ezek a koncertek a hazaiakkal összehasonlítva?

                Sokat járunk Szlovákiába, Szerbiába, Romániába (nem csak Erdélybe, hanem távolabbra is), k14.jpgBulgáriába, és ősszel sok szervezés után nyugat-európai koncertünk is lesz. A zenekar – talán ez megdöbbentő – sokkal népszerűbb külföldön, mint Magyarországon. Havonta egyszer biztos játszunk Budapesten, 40–50 ember előtt, de Szófiában olyan bulink is volt, ahova 450 jegyet váltottak. Az emberek hozzáállása más a szórakozáshoz. Szerbiában nemrég egy csütörtök este olyan buli volt, hogy kiitták a pultot és szétszedték a házat. Mi nem vagyunk egy neves zenekar, de ott már úgy érezzük, hogy odafigyelnek ránk. Itthon is szoktak jó hangulatú bulik előfordulni, de más a hozzáállás…

                Nem a kisváros-nagyváros különbség miatt tűnik elveszettnek Budapesten ez a rétegműfaj?

                Lehet, de tökmindegy, hogy hányan vannak a koncerteken, a magyarok nem tudják elengedni magukat (a motorosokat kivéve…). Mindenhol ugyanannyi energiát adunk bele egy koncertbe, hogy az emberek elfelejtsék a mindennapokat, de a magyar emberek nem tudnak igazán kikapcsolódni. Az este vége felé, amikor már mindenkiben van négy-öt feles, akkor talán sikerül. Külföldön a harmadik nóta után tomboló tömeg van. A közönség átveszi a hangulatot, élvezi az élményt. És ez vissza is hat a zenélésre. Ha látjuk, működik ez az adok-kapok játék, látjuk, hogy a közönség örül, akkor mi is jobban megőrülünk a színpadon. Blues. Connecting people.

                A fiatalok vagy az idősebbek vevők inkább a zenétekre? 

                A zenekar egyik fő célja volt a kezdetektől, hogy a saját generációnkkal megismertessük a bluest, a 15-től a 30 évesekig, szóval a huszonéves generációval. Az elmúlt évtizedben a bluesnak rossz a marketingje, 2000 után szinte eltűnt a palettáról, a fiatalok csak annyit tudnak, hogy ez egy szomorú dolog, és ennyi. Mi meg akarjuk mutatni, hogy szerintünk milyen, és azt fiatalosan előadni. 

                Mit lehet még a bluesban megmutatni? Fontosak a szövegek? Lehetséges a zene keresztezése más stílusokkal?

                A fúziós próbálkozások tényleg jellemzőek manapság. Mi a tágabban értelmezett blues valamennyi irányzatából válogatunk. A szövegeink a 60-as 70-es évek hippi világára hajaznak. Eredetileg magyar szövegekkel kezdtünk, de ma már csak egyet játszunk, mert az rohadt jó lett. Mivel a külföldi közönség felé is fordulunk, inkább az angol szövegekre mentünk rá. A szövegek teljesen emberi dolgokról szólnak, semmi társadalomkritika, a zene szerintem az emberi kapcsolatok közvetítőjévé kellene, hogy váljon. A kapcsolatok ma átvivődnek a számítógépekre, mi mégis azt közvetítjük, hogy az emberek forduljanak egymás felé, és szeressék egymást. Na ez például egy tök hippi szöveg lett...

                Mik a konkrét terveitek? Rövidebb és hosszabb távon?

                Hosszabb távon világsztárok akarunk lenni... Na jó, olyan zenekar akarunk lenni, amelyik megél abból, hogy zenél… A nyugat-európai barátainknál ez működik! De komolyan, én szeretném az egész életemet a zenéléssel eltölteni, azt hiszem ez a terve az egész zenekarnak is. Közepesebb hírnévre szert téve, bekerülve a külföldi zenei világba is, olyan együttesként, amely megpróbál újító szellemben nyúlni a blueshoz. Rövidebb távon pedig: nyugat-európai turné szervezése, és Amsterdamban, október környékén, lenyomni életünk eddigi legnagyobb buliját.

                A bejegyzés trackback címe:

                https://bluespotcafe.blog.hu/api/trackback/id/tr804638179

                Kommentek:

                A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

                Nincsenek hozzászólások.

                Blue sPot Café

                A kapolcsi Művészetek Völgye fesztiválra szervezett Blue sPot Café minél több feltörekvő zenésznek igyekszik lehetőséget adni akár önálló fellépésre, akár a hazai blues-rock világ ismert zenészeivel és bandáival közös szereplésre. A koncertek szervezője, a Blue sPot zenekar célja a kortárs blues, blues-rock és azzal rokon zenei stílusok bemutatása és az élőzene, a zenei interakció, a közös zenélés és improvizálás, a zene nyelvén folytatott párbeszédek megőrzése és megszerettetése mindazokkal, akik az elektronikus algoritmusok zenei világában továbbra is igénylik az egyéni, illetve közös előadás, valamit a hangszeres játék élményét.

                Utolsó kommentek

                • olgma: Nagyon király volt, minden pillanatát élveztem (beleértve azokat is, amelyekről csak homályos emlékeim vannak:)). Köszönet a Blue sPot Café udvar minden résztvevőjének és persze a vizes ventinek! üd... (2013.08.07. 00:43) Szentimentálé
                • rozsdapeti: Örömmel! (2012.08.05. 21:46) Képküldési pályázat
                • ingenium rusticus /nyomokban félázsiait tartalmaz!: Király ötlet! Alig várom a Palermót! (2012.08.03. 15:17)
                • Oszkó Péter: A csütörtöki fellépők sajnos nem maradtak az esti jammelésre, így a már megszokott emberekkel, Benkő Zsolttal és Fekete Jenővel kiegészülve tudtunk műsort csinálni. (2012.08.03. 09:45) Éjszakai jammelések
                • rozsdapeti: Ma este is îgy lesz? A Palermo és Ponty Zsuzsa nagyot szóltak egymás után, veletek együtt nagy jam lehetne a vége. Get the blues! (2012.08.02. 22:21) Éjszakai jammelések
                • Utolsó 20
                süti beállítások módosítása